🏝️ Sal, což v portugalštině znamená sůl, je exotickým klenotem, který se pyšní svou solí nejen ve svém názvu, ale i v podobě slaných lagun a jezer, která jsou vizuálně ohromující a přitahují návštěvníky z celého světa.

Lis 05

Kapverdy

Představ si místo, které je zázračně nedotčené rušným světem kolem. Místo, kde příroda je panenská a neporušená, kde oceán je blankytně modrý a průzračně čistý, kde pláže jsou nekonečné, zlaté a oplývají sluncem. Místo, kde je počasí pořád krásné a kde atmosféra je naprosto uvolněná a pohodová. To je ostrov Sal.

Kapverdy, plným názvem Kapverdská republika, jsou státem zahrnujícím deset ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Od roku 1975 jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Zelený mys, který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky.

Kapverdy nejsou jen o nádherných plážích, ale také o nevšedním jídle. Kromě jiných pokrmů budete mít příležitost ochutnat specialitu zvanou cachupa. Najdete v ní fazole, zeleninu či maso. Máte-li rádi přírodní unikáty, navštivte palmami obklopenou oblast Buracona. Její součástí je Blue Eye (Modré oko), podvodní jeskyně s otvorem ve stropě. Díky...

Milovníci nekonečných bílých pláží najdou svůj ráj na Kapverdách. Ostrov Boa Vista se může pochlubit pláží Santa Monica beach, kterou místní označují jako Curranlinho. Její název je inspirován slavnější pláží ve městě Los Angeles.

Pontão de Santa Maria je molo, které se táhne přes celou pláž od promenády. Místní rybáři se zde každý den kolem desáté hodiny ráno shromažďují na svých barevných lodích, aby zde čistili a prodávali svůj rybí úlovek do restaurací a místním obyvatelům. Pozorování Kapverďanů při této každodenní činnosti vám umožní zažít jedinečnou atmosféru plnou...

Kapverdská republika, někdy označována jako Kapverdy nebo v minulosti česky také jako Ostrovy Zeleného mysu, je stát tvořený deseti ostrovy v Atlantském oceánu, které se nacházejí u západního pobřeží Afriky.

🏝️ Když se řekne Sal, co vás napadne? Sůl? A co takhle ostrov plný soli, krásy a nekonečných dobrodružství? Ostrov Sal je jedinečná perla uprostřed Atlantského oceánu, která si vás získá na první pohled. A nejen to, obsahuje několik pokladů, které čekají na to, aby je někdo objevil. Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen někdo, kdo hledá...