Do Egypta, kam jsem měl původně namířeno, mi bylo ostatními řečeno: "Do Hurghady přeci nepojedeme!". Ale, jak jsem pátral dál, náhle jsem se ocitl před nabídkou jedné cestovní kanceláře a tam, jako by na mě svítil Senegal. Bez váhání jsem zvedl telefon a volal: "S E N E G A L, podívejte se na tu nabídku, jedeme!"...

Jsou dvě hodiny odpoledne. Nasedáme do auta a vyrážíme na cestu. Z města Somone směrem na sever k poušti Loumpol, nás čeká přibližně 200 km jízdy.

Ulice Rte Ngaparou mě zavede do centra města. Somone mi ukáže svou pravou tvář – kombinaci rušného života, přirozené krásy a srdečnosti místních obyvatel. Děti jsou v Senegalu vychovávány s velkou přísností a vedeny k poctivosti, věrnosti a smyslu pro čest. A je to poznat. Školní docházka není povinná a kromě svého rodného jazyka se učí...

Babou Tour

Babou 

Babou je průvodce, který žije a pracuje v Somone, v nejkrásnější části Senegalu, která se označuje jako Malé pobřeží a najdete tu ty nejkrásnější pláže i přírodní rezervace. Mluví francouzsky, anglicky, dobře česky, trochu holandsky a také pěti místními jazyky. Od roku 2015 pracuje hlavně s českými turisty, mnoho z nich je dnes jeho přáteli. O svých českých klientech říká, že jsou velmi přátelští a mají dobré srdce.

Blanka

Blanka žije a pracuje v Plzni. Miluje svého pejska, přítele, výlety a Senegal. Po své první návštěvě Senegalu v roce 2019 založila facebookovou stránku Po stopách Senegalu, kde se začali scházet lidé, kteří Senegal navštívili nebo se o něj zajímají. Je plná fotek z výletů s Babou Tour, ale také různých zajímavostí nebo fotek z běžného života v Senegalu. Kolem této fb stránky postupně vznikla komunita lidí a také mnoho nových přátelství. Pokud vás Senegal nebo západní Afrika zajímá, určitě navštivte facebook Po stopách Senegalu.

Lucie

Lucie žije a pracuje v Liberci. Hodně ráda cestuje a před několika lety si zamilovala Afriku. Ráda by vám ukázala jinou tvář Afriky než jen tu, která je běžně zobrazována v našich médiích. Afriku velmi rozmanitou, barevnou, s nádhernou přírodou a přátelskými a milými lidmi. Senegal je podle ní výborný začátek - země naprosto bezpečná na dovolenou i pro samotné ženy nebo rodiny s dětmi, se skvělým počasím, lidmi, přírodními parky.... Pokud budete mít zájem o nabídku dovolené nebo jakékoliv informace, ráda se vám bude věnovat.

Po stopách Senegalu s Babou