.

.

.

Příběhy z cestování, fotky a videa 

Každý z vašich příběhů na blogu je oživený fotografiemi a videi z popisovaných destinací. Ať už jde o video z průzkumu divočiny v Keni na safari, plavbu Amazonkou nebo procházku vinicemi v Toskánsku. Kromě videí a fotografií se s vámi také podělíme o naše rady a doporučení ohledně cestování. Chcete vědět, jak najít nejlepší místo k pobytu, jak ušetřit na letenkách nebo jak ochutnat místní lahůdky? 

Ať už jste zkušení cestovatelé nebo nováčci, věříme, že Videa z výletů a cest vám přinesou spoustu inspirace a nových poznatků. Tak se tedy ponořte do světa cestování s námi a sdílejte své zážitky a tipy s ostatními cestovateli. Přejeme vám příjemné čtení a úspěšná dobrodružství!

Vítejte na cestovatelském blogu Videa z výletů a cest!  Jana, Roman a Petr

Vídeňské trhy jsou opravdu jedinečným zážitkem. Mají od vánočních dárků přes gastronomické speciality, hlavně úžasnou atmosféru. Mají stánkaře, jejichž grog je naprosto fantastický - budete mít pocit, že je výjimečný a jistotu, že levnější než u nás.

Představte si, že jste na pokraji velkého, nádherného lesa, plného cest, zvířat, květin, tajemných skrytých pokladů a nekonečných dobrodružství. Nebudete však vstupovat do tohoto lesa sami a bez přípravy. Mám pro vás mapu a kompas, abyste se v tomto lesa neztratili, ale naopak objevili všechno, co má tento les nabídnout. Tento les je Barcelona a...

Klárka a Lucka na výletě. Lofoty vybíhají z norské pevniny do Atlantiku a leží asi 100 až 300 kilometrů severně od severního polárního kruhu, tj. mezi 67. a 68. stupněm severní šířky. Od norské pevniny je souostroví odděleno Vestfjordenem. Nejvýznamnější ostrovy jsou propojeny tunely a silničními mosty. Lofoty jsou součásti kraje (nor. fylke)...

Via ferrata, nebo zajištěná cesta je druh turistiky, která se začala rozvíjet v 19. století v Alpách. Je to upravená trasa, která je vybavena vysekanými nebo ocelovými chyty a stupy, kolíky, kramlemi, lanovými i železnými žebříky či mosty a je osazena jistícím ocelovým lanem. Tato trasa umožňuje turistům nejen prozkoumat oblasti, ale také zažít...

Grónsko, ačkoliv je od nás poněkud daleko, je bráno za součást Evropy a formálně patří pod Dánsko. Nějaké tendence o úplnou samostatnost neprošly a Dánsko si to území stále dost uzurpuje a drtivá většina zboží a všeho možného se vozí z Dánska, ačkoliv je Kanada hned za rohem… Ale dosti o politice a efektivitě… nebudu raději jmenovat a zmiňovat...

Eva na Krétě, což je největší ostrov Řecka a pátý největší v celém Středozemním moři. Téměř celý ostrov tvoří území kraje Kréta, na kterém se rozkládají čtyři regionální jednotky Řecka - Iraklio, Chania, Rethymno a Lasithi. Kréta je také známa díky starořeckým mýtům, které ji označují za místo, kde se narodil Zeus - vládce bohů Olympu.

PARTYZÁN ADVENTURE

Rozjeď dobrodružství s Partyzány | Zážitková turistika na maximum | Posilni ducha v přírodě 

Vyjeď s Partyzány a objev kouzlo zážitkové turistiky. Posílíš nejen tělo, ale i ducha a rozšíříš své hranice. Přidej se k nám a prožij nezapomenutelné chvíle plné dobrodružství, sebejistoty a nových přátelství. Rozvíjej svou odolnost, adaptabilitu, sebejistotu a vnitřní potenciál. Mrkni na web a vyber si své dobrodružství.

Jak to začalo

Už od útlého dětství žiju v podstatě život partyzána. Vyrůstal jsem na vesnici, kde bydlely jen dvě rodiny. Lítal jsem v přírodě od rána do večera, můj táta je tremp a často mě bral na vandry. Na statku, kde jsme bydleli, bylo hodně práce. Rodiče nestíhali, tak mi vyrobili molitanový obleček a celé dny mě nechávali hlídat fenou vlčáka. Tahle zkušenost mě, jak doufám, pozitivně poznamenala. Hory jsem si zamiloval hned, co se mnou přestala mávat puberta, a věnuji se jim dodnes. Moje oblíbené destinace jsou Alpy a Balkán, Island.

Někdy potřebuji zjednodušit svůj život do takové míry, že vše, na co myslím,
je příštích deset metrů, ne příštích deset let.

Miloslav Oktábec