Aktuálně platné podmínky pro cesty na Kapverdské ostrovy

04.11.2023

Kapverdy, plným názvem Kapverdská republika, jsou státem zahrnujícím deset ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Od roku 1975 jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Zelený mys, který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky.

Cestovní doklady

  • Všichni cestující musí mít pas platný ještě minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené.
  • V zemi se platí turistický poplatek ve výši 2 EUR/noc/osobu nad 16 let (max. za 10 nocí). Poplatek zaplatíte na recepci hotelu.

Víza - režim vstupu

S platností od 1. ledna 2019 přistoupily Kapverdy ke zrušení vízové povinnosti pro občany zemí EU při cestách s pobytem do 30 dní. Ke vstupu na Kapverdy je vyžadován cestovní pas (s ohledem na praxi leteckých společností MZV doporučuje cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po ukončení pobytu) a úhrada letištní bezpečnostní taxy ve výši 3.400 kapverdských escudů (cca 800 CZK resp. 31 EUR), kterou lze uhradit jak prostřednictvím on-line registrace do 5 dnů před odletem na www.ease.gov.cv, tak prostřednictvím cestovní kanceláře nebo při příletu na kapverdské letiště. 

Při cestách s pobytem nad 30 dní lze požádat o vízum na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně, které má diplomatickou a konzulární příslušnost pro ČR, příp. na Honorárním konzulátu Kapverdské republiky v Praze.

Zdroj: MZV ČR