Dovolená na Kapverdách

04.11.2023

Vše co potřebujete vědět

Kapverdy nejsou jen o nádherných plážích, ale také o nevšedním jídle. Kromě jiných pokrmů budete mít příležitost ochutnat specialitu zvanou cachupa. Najdete v ní fazole, zeleninu či maso. Máte-li rádi přírodní unikáty, navštivte palmami obklopenou oblast Buracona. Její součástí je Blue Eye (Modré oko), podvodní jeskyně s otvorem ve stropě. Díky lámání slunečních paprsků vzniká ojedinělý úkaz, připomínající zářivě modré oko.

Přírodní krásy jako neobvykle tvarované pláže s jemným bílým pískem, krásně šumící oceán a slunce, které jasně svítí až 350 dní v roce, jsou některé z hlavních důvodů, proč turisté z celého světa míří na Kapverdy. Místní obyvatelé jsou známí svou pohostinností, usměvavostí a kreolskou gastronomií. Kromě toho je zde i možnost pěší turistiky.

Kapverdy, oficiálně nazývané Kapverdská republika, jsou pojmenovány podle poloostrova Cabo Verde (Zelený mys), který je nejzápadnějším bodem kontinentální Afriky. Tento název mu dal portugalský mořeplavec Dinis Dias v roce 1445. Souostroví se nachází v Atlantském oceánu, 570 km západně od Zeleného mysu. Hlavní turistická sezóna trvá od dubna do října, ale lze sem cestovat i mimo ni. 

Cestování na Kapverdy je ideální pro ty, kteří hledají klid, pohodu a chtějí uniknout od stresu a každodenní rutiny.