Sal - Kapverdské ostrovy

21.01.2024

🏝️ Sal, což v portugalštině znamená sůl, je exotickým klenotem, který se pyšní svou solí nejen ve svém názvu, ale i v podobě slaných lagun a jezer, která jsou vizuálně ohromující a přitahují návštěvníky z celého světa.

Tento ostrov je jedinečnou perlou, která se vznáší uprostřed modravého Atlantského oceánu, a svými barvami a atmosférou dokáže okouzlit každého, kdo sem zavítá. Pláže s bílým pískem jsou jako z nejkrásnějších snů, voda azurově modrá a slunce zlatavě žhne, ale přesto je zde dostatek vánku, který osvěžuje. A není to jen příroda, která činí ostrov Sal tak nezapomenutelným. Je zde skryto několik pokladů, tajemství čekajících, aby je někdo odhalil. Mohou to být pozůstatky starých solných dolů, které vyprávějí příběhy dávných časů, kdy sůl byla ceněným zbožím, nebo může jít o korálové útesy, které jsou domovem nesčetných mořských tvorů.

A co teprve kapverdská kuchyně, která je stejně pestrá jako samotný ostrov! Cachupa, tradiční kapverdský pokrm, je výtečná směs fazolí, různé zeleniny a masa, v některých variantách dokonce s kukuřicím masem nebo sladkými bramborami. Pro milovníky přírodních divů je zde Buracona, oáza klidu obklopená palmami, která vás okouzlí svými přírodními bazény a modrými lagunami.