Vítejte na Maltě, ostrově slunce, jedinečné historie a nespočtu pláží, kde se historie mísí s moderním životem. Ačkoliv se může zdát, že Malta je pouhým bodem na mapě Středozemního moře, představuje nekonečné možnosti pro každého cestovatele.

Na jaře se Malta stane hostitelem svého prvního bienále, což je událost, která již vyvolala velký zájem v uměleckých kruzích a přitáhla přihlášky od více než 2 500 umělců z 75 různých zemí. Organizátoři slibují umělce s mezinárodní reputací.

Zážitkem bylo také jezdit lodí do Valletty. Tuto cestu jsem často absolvoval vícekrát denně – dopoledne i odpoledne – protože samotná krátká plavba za dvě eura stojící loďkou byla velmi hezká.

Už delší dobu jsem chtěl navštívit jeden z jazykových kurzů na Maltě, protože jsem si uvědomoval, že je potřeba udržovat mou angličtinu v kondici. Po dlouhém přemýšlení a hledání ideálního termínu jsem se nakonec rozhodl, že nejlepší dobou pro cestu bude jaro, kdy ještě není tak horko a turistická sezóna se teprve rozjíždí.