Co dělat na Kapverdách

04.11.2023

Milovníci nekonečných bílých pláží najdou svůj ráj na Kapverdách. Ostrov Boa Vista se může pochlubit pláží Santa Monica beach, kterou místní označují jako Curranlinho. Její název je inspirován slavnější pláží ve městě Los Angeles. 

Kapverdská verze má délku 8 kilometrů a nedochází zde k přebujelému hotelovému ruchu, takže si zde můžete užít téměř osamělou procházku. Stejně tak atraktivní je i pláž Cabo Santa Maria, kde na kilometry dlouhém pobřeží narazíte na zrezivělý vrak potopené španělské lodi.

Sal a Boa Vista

Skromný ráj pro milovníky oceánu a nekonečných pláží. Kapverdské ostrovy, portugalsky Cabo Verde, neboli ostrovy Zeleného mysu leží západně od Afriky. Jsou pojmenovány podle nejzápadnějšího výběžku černého kontinentu. Kapverdy se skládají z 15 ostrovů a dnes se stávají stále vyhledávanější dovolenkářskou destinací. Díky větrnému podnebí jsou ideální hlavně pro milovníky surfingu, kitesurfingu a windsurfingu. Na své si ale přijdou i milovníci pláží. Ty tu najdete na každém metru. Jsou široké, písčité a nekonečně dlouhé.

Boa Vista

Prozkoumejte vnitrozemí ostrova na čtyřkolkách, užijte si nekonečné pláže nebo pozorujte hnízdění mořských želv. Pláž Santa Monica – Nejkrásnější pláží na ostrově Boa Vista je Santa Monica. Měří několik kilometrů a vzhledem k tomu, že na ní nejsou žádné hotely, můžete si ji užívat téměř o samotě. Vrak lodi na pláži Santa Maria – Na severním pobřeží ostrova Boa Vista najdete potopený vrak španělské lodi. Zrezivělá loď je vidět nad hladinou několik stovek metrů daleko. 

Sal 

Představte si ostrov, který vás uhrane nekonečnými plážemi s bílým pískem, tyrkysovým mořem a nekončící klidnou atmosférou. Přesně tak vypadá jeden z pěti obydlených Kapverdských ostrovů Sal. Na Sal míří turisté do hotelů a luxusních resortů zejména na jih do okolí městečka Santa Maria. Ačkoliv dokonalé pláže, teplý oceán, celoroční podmínky pro kitesurfing, skvělé a chutné all-inclusive jsou hlavními důvody, proč letět na dovolenou na Sal, ostrov vám toho může nabídnout mnohem více.