Santa Maria

04.11.2023

Pontão de Santa Maria je molo, které se táhne přes celou pláž od promenády. Místní rybáři se zde každý den kolem desáté hodiny ráno shromažďují na svých barevných lodích, aby zde čistili a prodávali svůj rybí úlovek do restaurací a místním obyvatelům. Pozorování Kapverďanů při této každodenní činnosti vám umožní zažít jedinečnou atmosféru plnou vůně ryb a oceánu. Pokud se chcete osvěžit, doporučujeme vám navštívit místní bar Olá Brasil a ochutnat místní koktejl Caipirinha.

Pokud jste věřící, navštivte místní kostely Igreja Católica de S. Maria a Kostel Nazaretských během nedělních bohoslužeb. Kostely jsou od sebe vzdáleny pouhých 30 metrů a vzhledem k rozdílným časům konání modliteb máte možnost navštívit obě. Pokud nejste věřící, doporučujeme vám kostely navštívit mimo dobu konání modliteb, aby nedošlo k rušení. Místní obyvatelé přicházejí na bohoslužby svátečně oblečeni a návštěva turistů v plavkách by mohla být považována za urážlivou.

Pláž v Santa Maria je dalším místem, které stojí za návštěvu.

Ostrov Sal je skvělým místem pro relaxaci a nabízí mnoho přírodních krás a turistických atrakcí. Je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu, a zároveň chtějí poznávat nová místa. Během jednodenního výletu můžete navštívit všechny hlavní atrakce ostrova, ať už na vlastní pěst nebo s místním průvodcem. Nezmeškejte solný kráter poblíž osady Pedra de Lume, záliv Buracona s magickým modrým okem, zátoku žraloků, přístavní městečko Palmeira a hlavní město Espargos s autentickou africkou atmosférou. Místní speciality, především ryby, jsou také stojí za ochutnání.

Sal se pyšní některými z nejkrásnějších pláží na světě. Je zde například skoro tři kilometry dlouhá zlatá pláž ve městě Santa Maria nebo sousední Ponta Preta, která je známá svými černými skalami. Pro milovníky kitesurfingu je tu Kite beach s kitesurfingovou školou.

Kromě pláží můžete také navštívit zátoku Buracona.