Réserve Naturelle de La Somone

26.05.2024

Úžasná plavba mezi mangrovníky a opeřenci čeká na návštěvníky, kteří se rozhodnou prozkoumat tuto jedinečnou lagunu. Tento fascinující ekosystém je domovem mnoha různých druhů ptáků, kteří zde nacházejí útočiště v klidných vodách a bujném porostu. Laguna se stala přírodní rezervací a nachází se na břehu řeky, kde návštěvníci mohou obdivovat přírodní krásy a biodiverzitu této oblasti.

Tato chráněná oblast, která pokrývá rozlohu 7 000 hektarů, je magnetem pro různé druhy migrujících ptáků, kteří sem přijíždějí, aby na své cestě našli útočiště a potravu. Mezi nejvýznamnější obyvatele laguny patří nádherní růžoví plameňáci, kteří svými pestře zbarveným peřím přitahují pozornost každého návštěvníka. Pelikáni, se svými impozantními zobáky a elegantním letem nad vodní hladinou, jsou dalším zázrakem této oblasti, který stojí za to vidět.

Kromě plameňáků a pelikánů zde mohou návštěvníci spatřit i volavky, které trpělivě čekají na svou kořist v mělkých vodách. Tito ptáci jsou mistři maskování a jejich klidné a přesné pohyby jsou fascinující. Racci a další druhy volavek přidávají na pestrosti této avifauny, která tvoří živoucí důkaz dynamické přírody.

Důležitost této oblasti byla uznána v roce 1999, kdy se laguna stala přírodní rezervací "Réserve Naturelle de La Somone". Od té doby se rezervace stala místem důkladného výzkumu a ochrany, kde se vědci a ochránci přírody snaží zachovat toto útočiště pro budoucí generace. Pro milovníky přírody a ornitology představuje tato rezervace neocenitelné místo pro pozorování a studium vzácných druhů ptáků v jejich přirozeném prostředí.