Oceán, poušť, safari, Dakar, Senegal, Afrika

02.06.2024

Ahoj, tady Anička Lefká. Dnes vás vezmu na foto jízdu po Senegalu, kde se oceán setkává s pouští, kde se můžete vydat na safari a kde vás skvělý Dakar rozesměje jako nás a taky okouzlí, jako mě! Co lepšího si přát než spojit to všechno dohromady a mít parádní zážitky? Tak jdeme na to!

text a foto  Anna Lefká

Sebevědomý oceán a surfující ovce

Začneme na pobřeží, kde Atlantik neustále ukazuje svou divokou a krásnou tvář. Místní ho milují tolik, že ho sdílí se svými čtyřnohými přáteli! Ano, nezbláznila jsem se, čas od času můžete na pláži v Dakaru spatřit pastýře, jak přivádějí své ovce a kozy na očistný rituál. Trocha slané mořské vody, trocha střihání kopýtek a jsou zase připraveni vrátit se na savanu. Kdo by to byl řekl, že i ovce mohou mít wellness!

Zelený sen uprostřed písku

Ale Senegal není jen o oceánu, je také o boji proti nekonečné nekonečnosti pouště. Projekt Velká zelená zeď, který propojuje Senegal s Džibuti, je monumentálním krokem v boji proti desertifikaci. Jde o stěnu z vysazených stromů, která nejen zadrží písek, ale také pozitivně ovlivní životní podmínky místních komunit. Zelená je nová černá, nebo spíše zlatá v Senegalu!

Safari s úsměvem

Senegal není jen o surfování a ekoprojektech, je také o safari! Ano, představte si, jak se projíždíte džunglí a savanou v parku Bandia, kde můžete vidět žirafy, nosorožce nebo zebry. A nezapomeňte říct "bonjour" místním opičákům! Zaručuji vám, že budou rádi pózovat pro selfie - to nic proti Ríšovi. :) 

Dakarská jízda

A co Dakar? Město plné života, hudby a umění. Mimochodem, víte, že tady najdete nejvyšší sochu v Africe? Monument znovuzrození Afriky, postavený k oslavě 50. výročí nezávislosti Senegalu. Tomu říkám narozeninový dárek ! A když už budete v Dakaru, nezapomeňte se zúčastnit místní rally na dunách - adrenalin zaručen! S místním průvodcem Babou, pokud chcete jet rychlostí přímo P E K E L N O U !

Růžový ráj

A pokud si chcete dát pauzu od dobrodružství, je tu Lac Rose - růžové jezero, které září nádherným růžovým odstínem - budete li mít ten den štěstí - díky vysokému obsahu soli a řasám, které milují slunce. Ale pozor, aby vás neodradila její (růžová) krása!

Temná stránka historie

No a nakonec pro ty, kteří hledají historky ke sdílení u ohně: Dům otroků na ostrově Gorée. Příběh plný bolesti a historie, který vás vezme zpět do časů, kdy Afrika byla žalostným středobodem obchodu s otroky. 

Tichá, ale silná připomínka minulosti, která v nás zanechá hluboký dojem.

Senegal je země plná kontrastů, krás a nezapomenutelných zážitků. Tak neváhejte, sbalíte kufry a hurá za tímto jedinečným dobrodružstvím!

S láskou, Anička Lefká 🏄🦏🌴pro Videa z výletů