Za zážitky a dobrodružstvím - putování po krásách Malajsie

11.07.2023

Že je Indonésie rozlehlá jako prase jsem si uvědomil asi až týden před odletem. Jsou to stovky a možná spíš tisíce ostrovů. Ale samozřejmě nejznámější je asi Jáva s hlavním městem a pak věci jako Sumatra, Borneo (byť to celé nepatří jen jim, pokud se nemýlím) a turisticky asi nejprofláklejší Bali. Což byl hlavní cíl cesty. On ten ostrov zase tak malý není. Autobusem a vlastně ani autem to za jeden den dokola neobjedete ani náhodou. Z důvodu rozlehlosti a z důvodu toho, že tam není jak a kam spěchat. Na ostrově jsou luxusní pláže, což znáte z katalogů cestovek, ale jsou tam i fakt hnusné kusy plné odpadků a sajrajtu všeho světa, což jste mohli ostatně vidět na fotkách, co jsem dříve poslal do skupiny.

Za zážitky a dobrodružstvím - putování po krásách Malajsie

Jaroslav, Brno   

Malajsie – zde jsme navštívili jen město Johor, které je mostem spojeno se Singapurem. Ve městě je mnoho chrámů i starých budov, ale nic, z čeho byste si vyloženě sedli na zadek. Navíc most ze Singapuru vás dovede do terminálu, kde je obří celnice, stanoviště autobusů a to vše plynule přechází v jeden velikánský obchodní komplex se vším možným a samozřejmě i spoustou rychlých občerstvení lokálních i nadnárodních.

Takže pokud nejste zanícení lovci keší a nechcete si ze Singapuru odskočit zaplnit další stát světa, ušetřete svůj drahocenný čas a návštěvu Johoru vynechte.