Hell's Gate National Park

04.03.2024

Národní park Hell's Gate je kouzelné místečko kousek od Nairobi, co by kamenem dohodil od jezera Naivasha. Proč se jmenuje Brána pekla? No, je to kvůli jedné úzké průrvě ve skále. Otvor, který v minulosti vedl vodu do jezera a pomáhal živit lidi, co tu žili dávno před námi. Park byl založený v roce 1984, a i když je na africké poměry spíš menší (68,25 km2), nabízí spoustu krásy a divočiny. Můžete tu vidět sloupy jako z pohádky, nádhernou soutěsku, a dokonce i geotermální elektrárny, které tu vyrábějí čistou energii.

pro videa z výletů Petr Janša 

Jen si to představte, park má všechno – od sopek po horké prameny, kde si musíte dávat pozor, abyste se nespálili. Olkaria a Hobley's, dvě vyhaslé sopky umístěné v parku, lze vidět stejně jako formy obsidiánu z chladné roztavené lávy. A těch zvířat, připravte se na lvy, leopardy, gepardy, a dokonce i na vzácné druhy supů, hyeny a paviány, ti jsou zde také běžní. A kdyby vás to zajímalo, v parku je přes 103 druhů ptáků a spousta dalších zvířat, takže na nudu si rozhodně nebudete stěžovat.

Co se týče zábavy, park je ideální pro turistiku, kolo, motorku nebo třeba kempování. A co je super, oproti jiným parkům tu mají nižší vstupné. A když už jsme u toho kempování, nemusíte se bát, že byste tu byli sami se zvěří bez jakékoliv ochrany. Kromě toho, když už jste v Keni, nezapomeňte navštívit Masajské kulturní centrum, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o jejich kultuře nebo slavné Muzeum Elsamere.

A víte, že prostředí tohoto parku inspirovalo tvůrce Lvího krále? Ano, přesně ten animovaný film, co známe všichni. A jestli máte rádi filmy, tak tady se natáčel i jeden z Tomb Raiderů. Takže jestli chcete zažít opravdové dobrodružství, park Hell's Gate je to pravé místo. Hned po pití piva z láhve při čekání na nejnádhernější západ slunce, jaký je možné vidět.