Dobrodružství v africké savaně

14.02.2024

Safari v Keni je dobrodružstvím, které nelze zapomenout. Když jsme se vydali na cestu džípem do savany, věděli jsme, že nás čeká neuvěřitelný zážitek. Krajina okolo nás byla prostoupena nádechem divočiny a napětí bylo cítit ve vzduchu, jakmile jsme se vydali vstříc neznámu.

autor: Petra Třísková, foto: Lenka Třísková, video Petra Třísková

Na naší cestě jsme měli možnost spatřit ohromné stádo slonic, jak si klidně pasou trávu, a slůňata bedlivě se držící u svých matek. Viděli jsme obrovské sloní samce, jak vždy sami kráčí krajinou. Jejich pomalá houpavá chůze a mohutnost těchto zvířat nám utkvěla v paměti. Jednoho z nich jsme viděli, jak se rozzuřil kvůli tomu, že jsme se k němu přiblížili příliš blízko. Postavil se bojovně proti nám a jeho hlasité troubení a mohutný krok nám připomněli, že jsme pouze hosty v jeho domově.

Další vzrušující okamžik následoval, když se nám před očima objevila nádherná žirafa. Její elegantní krk se tyčil vysoko nad stromy a skoro se zdálo, že dosahuje až do nebe. Bylo fascinující sledovat, jak se dlouhokrké krásky v dálce pasou na korunách stromů a zároveň nepřetržitě hlídkují kolem sebe.

Pak jsme spatřili zebry běžící přes savanu s jejich pruhovanými pláštěnkami, které se zdály být v naprostém souladu s okolní krajinou. Jejich elegantní pohyb nám připomínal, že tento druh je jedním z nejcharakterističtějších obyvatel savany.

Večer, když jsme se vrátili do našeho ubytování, jsme se setkali s dalším dobrodružstvím. Zvuky africké savany se změnily na skryté symfonie, které nás obklopovaly, a mezi nimi byl i ohlušující zvuk cvrčků. Jejich hlučný koncert a následné osobní blízké setkání nám dodávali pocit, že jsme na skutečném dobrodružství.

Seděli jsme u ohně, který rozpaloval naše tváře. V ruce jsme třímali místní pivo a jeho chuť a vůně nám připomínala úžasnou krajinu, kterou jsme putovali.

Tyto vzpomínky na naši cestu po africké savaně zůstanou navždy v našich srdcích. Bylo to dobrodružství z jiného světa, které nás posílilo, fascinovalo a inspirovalo.