Delegátka nás ubytovala v jiném hotelu

19.02.2024

Když jsme po dlouhé cestě dorazili do hotelu, byli jsme vřele přivítáni: "Karibu a hakuna matata!" Velkolepá uvítací choreografie hotelového personálu nám hned na začátku zpříjemnila první dojem.

Příběh naší dovolené začal jako každý správný blockbuster – slibně, s úsměvy, tančícím personálem a uvítacími drinky, které by rozzářily i nejzamračenějšího cestovatele. Hotel Jumbo nám na první pohled připadal jako ráj na zemi. Pláž, palmy, all inclusive servis, co víc si člověk může přát, že? No, třeba funkční WiFi, ale kdo by si kvůli tomu lámal hlavu, když si může užívat rovníkového slunce.

Všechno nasvědčovalo tomu, že nás čeká dovolená snů. První dva dny jsme si bezstarostně užívali bílé pláže a stínu palem. Naše idylka dostala první trhlinu ve chvíli, kdy jsme zjistili, že jediné místo, kde WiFi signalizuje svou existenci, je restaurace. A to jen teoreticky, protože prakticky bylo připojení na úrovni telefaxu. No nic, řekli jsme si, aspoň si užijeme víc místní společnosti.

Alespoň do chvíle, než nás napadlo, že využijeme připojení na recepci. A bingo! Měli jsme internet. Milá recepční nám ochotně dala heslo na silnou wifi síť, která byla dostupná v hotelové recepci, a my si tak mohli v klidu přečíst zprávy a e-maily. Ale jak to, tak bývá, radost trvala jen do chvíle, než jsme po dvou dnech zjistili, že heslo již neplatí a WiFi je prý jen pro personál. Tak to je novinka!

To nás překvapilo, protože podle informací od delegátky cestovní kanceláře v propagačních materiálech, které jsme dostali na letišti, stálo, černé na bílém, že WiFi je dostupná v barech a ve všech hlavních částech hotelu. Když jsme se s delegátkou spojili, tvrdila nám, že WiFi, v rámci našich služeb, je jen v restauraci. Tak buď!

Ale teď to nejlepší – po malé detektivní práci jsme zjistili, že nebydlíme v hotelu Jumbo, ale ve vedlejším hotelu Jacaranda. Při dalším pátrání po dostupné WiFi jsme zjistili, že jsme ve skutečnosti ubytováni v jiném hotelu, přes cestu od toho, kde jsme měli využívat služby. Klíče od našeho pokoje s velkým přívěskem "Jacaranda 812" a informace od pokojské nás utvrdili, že jsme ve skutečnosti v hotelu Jacaranda, což byl název sousedního hotelového rezortu. Když jsme se na toto zjištění obrátili na delegátku, ta nám začala tvrdit, že se jedná stále o část hotelu Jumbo, jen budova, v níž máme pokoj se prý nazývá Jacaranda, protože je vedle hotelu s tímto názvem.

"Ne, ne, jste stále v Jumbo," ujišťovala nás naše delegátka s vážným tónem, "jen to, že se ta část jmenuje Jacaranda, protože… je vedle Jacarandy." Aha, jasné! Jako když si řeknete, že jste ve Francii, jen proto, že stojíte vedle francouzské bageterie. Zbytečná komedie, kde hlavní roli hrála delegátka cestovní kanceláře, která by s trochou snahy mohla pracovat jako iluzionistka.

Celá situace byla poněkud zvláštní. Pokud by nám delegátka hned na začátku vysvětlila situaci, pravděpodobně bychom to brali s pochopením. Ono v celku by se asi nic nedělo, v hotelnictví se to stává, vyprodají hotel, ubytují vás v podobném, situaci vysvětlí. Pokud by nám to paní delegátka sama řekla, pravděpodobně bychom nic nenamítali. Budeme to mít všude o kousek dál, a to je asi tak všechno.

Jenže světe div se! Místo omluvy a vysvětlení, delegátka doslova napsala: "Nebydlíte v jiném hotelu toto je stále část Jumba, akorát se tomu říká Jacaranda, protože je to vedle Jacarandy." A bystře dodala: "Hotely i kategorie pokojů se mohou pojmenovávat různě. Není na to žádné pravidlo…"

Tak a je to. Co na tom, že je architektonicky i funkčně zcela součástí jiného komplexu? Jumbo, akorát se tomu říká Jacaranda, protože je to vedle Jacarandy!

Nicméně, tvrzení, že budova, v níž jsme byli ubytováni, je jen shodně pojmenovanou částí po sousedním hotelu, nás značně překvapilo. Vypadá to, že v hotelnictví může být kreativita s názvy míst opravdu pestrá. Nebo jen mazaná agentka jedná s klienty jako s dětmi.

Proto, milí přátelé, pokud se chystáte na dovolenou, pamatujte na to, že ne všechno je tak, jak se zdá. A že někdy můžete skončit v hotelu, který se může jmenovat jakkoli – podle toho, jak se zrovna delegátce cestovní kanceláře chce. A pokud vám někdo řekne, že jste v hotelu Jumbo, i když všechno kolem vás křičí Jacaranda, nevěřte mu. Možná jste jen v dalším dílu reality show "Jmenuju se, jak se to zrovna hodí".

Hotel Club Jumbo Resort Watamu

Vítejte v Jumbo Resortu, kde se elegance setkává s tropickým rájem! Tento hotel je jako malý kousek nebe, rozprostřený kolem úchvatné zahrady o rozloze 2 000 metrů čtverečních, kde se v arabském stylu tyčí nádherné budovy plné útulných pokojů. Od chvíle, kdy překročíte práh přívětivé recepce, až po relaxaci v prostorném centrálním baru s restaurací a stylovým salonkem, který nabízí nepřekonatelný výhled na moře, najdete harmonii na každém kroku. 

Pláž Jacaranda Bay je skutečným klenotem na keňském pobřeží, jen kousek od Watamu. Připravte se na nádherný výhled a jedinečnou atmosféru, kterou nezapomenete. Malindi je odtud vzdálené jen 20 km a na letiště v Mombase se dostanete za přibližně 2 hodiny a 30 minut. Jacaranda Bay je součástí mořské rezervace Watamu a táhne se na délku asi 9 km - příliv a odliv zde vytváří malebné atoly přezdívané "Sardegna Due"

Co se týče ubytování, mají připravených 92 pokojů v pěti dvoupatrových budovách, všechny v krásném arabském stylu a obklopené tropickou zahradou. Ať už cestujete jako pár nebo s rodinou, najdete zde to pravé místo pro odpočinek. Restaurace a bary, včetně hlavního baru a plážového baru, nabízí vše od bohatých snídaní, obědů a večeří v hlavní restauraci s bufetovou službou, přes odpolední svačiny a čaj o páté, až po nealkoholické nápoje a výběr alkoholu (místní produkce) dostupný od 10:00 do 22:00. Pivo v plážovém baru, ale nečekejte. Italský management hotelu má pramálo pochopení pro české pivaře. Ale ani víno není v hotelovém programu all inclusive k mání. 

Pro ty, kdo preferují méně alkoholu, mají připravenou i variantu SOFT ALL INCLUSIVE, kde je alkohol omezen pouze na čepované pivo během hlavních jídel. Pokud máte rádi vodu, jste na správném místě. Kromě soukromé pláže vybavené slunečníky a lehátky se můžete těšit na tři bazény s mořskou vodou a dvě velké brouzdaliště. Z jednoho z bazénů dokonce můžete přímo vykročit na pláž. Tak co říkáte, necháte se zlákat do tohoto kousku ráje? V Jumbo Resortu vládne přátelská atmosféra a nádherné prostředí tvoří dokonalou dovolenou.  WiFi připojení, které je pouze v prostoru restaurace bývá značné nekomfortní, proto doporučujeme koupit vlastní SIM kartu.

Hotel Jacaranda Beach Resort, Watamu  

Zátoka Jacaranda, kterou najdete v okrese Kilifi v Keni, je skvostem ležícím asi 7 km severně od Watamu a táhne se na délku kolem 10 km. Tato úchvatná pláž s bílým pískem se rozkládá mezi Watamu a Malindi a díky přílivovým jevům tu vznikají úžasné atolové a přírodní laguny. Je to prostě ráj na zemi, který si mohou návštěvníci vychutnat z pohodlí pěti hotelů a vil, které tu stojí. Mnozí ji dokonce považují za nejkrásnější pláž v celé Keni. 

Dříve známá jako Sardinia, dnes pláž láká také na stylové beach kluby a kitesurfing. Příběh začátku hotelu Jacaranda se váže k jménu podnikatele Pasquale Tiritò. Když poprvé uviděl tuhle neuvěřitelnou pláž, odlehlou a s jen pár soukromými domy, nemohl uvěřit, že něco tak krásného zůstává nevyužité. A tak se rozhodl dát tomuto místu nový život. V roce 2004 otevřel první "malou" Jacarandu, obklopenou pouze krásou přírody. I při pozdějších rozšířeních a renovacích se snažil zachovat původního ducha místa s italským šarmem a africkým srdcem, a vytvořit prostředí, kde si každý může ušít dovolenou na míru. 

Dnes je Jacaranda mnohem více než jen pláž. V roce 2009 byl otevřen nový JACARANDA BEACH RESORT, který spravuje velká recepce, vedle něj se nachází BRAVO CLUB WATAMU BEACH pod správou první italské turistické skupiny ALPITOUR. Nezůstali, ale jen u toho, vyvinuli také projekt VILLY JACARANDA a apartmány SULTAN. Vlastníky naplňuje hrdost, na to, že do této oblasti přivedli elektřinu a tekoucí vodu a v roce 2010 postavili základní a mateřskou školu Jacaranda Beach. Tento sen sdíleli s více než 4 tisíci rodinami, které zde žijí. I pro ně se nemožné stalo možným. A co je na Jacarandě tak úžasné? Je na nejkrásnějším kousku moře v Keni, mezi dvěma mořskými parky, a přesto je v dosahu spoustu atrakcí, které dovolenou zpříjemní. Ať už vás láká příroda, národní parky a divoký život, nebo máte raději trhy a butiky ve Watamu a Malindi, restaurace, kluby, kasina... nebo jen hledáte místo pro  relax na pláži. Zátoka Jacaranda má pro každého něco.